Openluchtklassen vzw is tijdens schoolvakanties niet elke dag bereikbaar via de telefoon. U kan ons altijd contacteren d.m.v. een mailtje naar info.openluchtklassen@vok.be
Wij contacteren u dan zo snel als mogelijk - en zeker binnen de 3 werkdagen wanneer het een dringende aangelegenheid betreft.
Onze openluchtklascentra - die allemaal volpension aanbieden - dreigen in de problemen te komen door de onverwachte en aanhoudende prijsstijging voor energie, voeding en lonen terwijl hun deelnameprijzen voor schooljaar 2022-2023 in juni 2021 werden berekend.
Om toch openluchtklassen te kunnen blijven organiseren, kunnen de meeste centra niet anders dan in gesprek te gaan met de scholen waarmee reeds een overeenkomst gesloten werd voor volgend schooljaar. De centra hopen op begrip en medewerking van de scholen en ouders.
De vakantieperiodes in het Franstalig onderwijs lopen niet langer synchroon met het Nederlandstalig onderwijs.
Dit betekent dat de verblijfscentra extra vrije periodes kunnen aanbieden. Goed nieuws dus voor de scholen! Zo heeft Domaine de Mambaye bijvoorbeeld voor de Vlaamse scholen volgend schooljaar nog extra beschikbare plaatsen zowel in de week voor de herfstvakantie als in de week na krokus.
Al meer dan 55 jaar bieden wij logistieke en pedagogische ondersteuning bij het organiseren van openluchtklassen, zowel in het binnen- als in het buitenland.
Openluchtklassen zijn door de overheid erkend als schoolactiviteit. Het katholiek onderwijs richtte daarom de vereniging “Openluchtklassen vzw” op. Deze vereniging, kortweg VOK genoemd, is dus dé dienst voor de organisatie van een openluchtklas in België, Nederland, Frankrijk, Oostenrijk of Zwitserland voor jouw school.